Ботев (Пд) не успя срещу Крумовград и в контрола - допусна обрат у дома

Снимка: Lap.bg

1475 0

Ботев (Пловдив) загуби от Крумовград в контролен мач, игран в паузата за националните отбори. Новакът в Първа лига се наложи с 4:2 над "канарчетата" на техния стадион "Христо Ботев".

Приятелският мач бе неофициален дебют за новия треньор на "жълто-черните" Душан Керкез, а също и за новото им попълнение Антоан Конте. Срещата се проведе в 4 полувремена по 30 минути.

Ботев поведе на своя стадион в 19', след като Конте бе намерен в наказателното поле от рабей и вкара с глава. "Канарчетата" покачиха на 2:0 в 30-ата минута, като точен този път бе Антоан Бароан.

Крумовград намали аванса си 5 минути след това след попадение на Китан Василев. Димитър Тонев изравни резултата в Пловдив, а после направи пълен обрат с ново попадение. Крайното 4:2 оформи Александър Колев в края на контролата.

По-рано в мач от първенството през сезон 2023/24 Ботев (Пд) отново загуби от този съперник, отново у дома, но с 1:2. Това се случи на 20 август. А ето с какви думи стартира Керкез в Ботев.