Ботев (Пд) надви ЦСКА 1948, но даде скъпа жертва

Снимка: Оф. сайт на Ботев (Пд)

4082 0

Ботев (Пловдив) победи втородивизионния ЦСКА 1948 с резултат 2:1 в контрола днес в Коматево. Антонио Вутов откри резултата в 11', а в 64' Александър Тонев удвои. Седем минути по-късно Славчо Шоколаров върна един гол за ЦСКА 1948.

"Канарчетата" откриха след много добра атака - Вутов се възползва от чудесно подаване и успя да реализира за 1:0. Съперникът стигна до първото си сериозно положение в 38', когато обаче Янко Георгиев отклони удар отблизо. И двамата треньори направиха куп промени в съставите си след почивката.

Домакините в днешната среща удвоиха преднината си в 64', когато Димитър Тонев открадна топката, влезе в наказателното поле и намери Александър Тонев, който не сгреши на празна врата - 2:0. В 71' Шоколаров върна един гол, след като засече с едно докосване центриране отдясно и прати топката в горния ляв ъгъл на вратата на Ботев.

Успехът на "жълто-черните" обаче бе помрачен от контузията на техния капитан Лъчезар Балтанов в 74' Той получи сериозна травма при сблъсък с Александър Александров. Осем минути по-късно пък Стефан Попов получи директен червен картон заради влизане в краката на Шоколаров.

По-рано днес пък Берое разби Ботев (Гълъбово) в приятелска среща. Старозагорци се наложиха над втородивизионния тим с 5:2, като головете за тях вкараха Алиун Фал (2 пъти), Мартин Камбуров, Фонкеу и Никола Маринов. Точни за Ботев бяха Яшар и Винков.