В "дънна битка" от Първа лига: Подемът на Спартак Варна с Херо се оказа по-голям от този на Ботев Враца

Снимка: Yasen Georgiev / LAP.bg

1257 0

Спартак Варна затвърди израстването си под ръководството на Димитър Димитров-Херо и победи с 2:1 у дома Ботев Враца. Така последният в класирането на Първа лига към момента събра 12 точки и вече е само на една от Хебър и Пирин Благоевград, които са с мач по-малко. Врачани пък също са замесени в борбата за оцеляване, като преднината им е от 7 точки срещу Спартак (в последните три мача Ботев грабна впечатляващите 5 точки, но днес загуби).

Спартак Варна опита да наложи домакински натиск още в старта на двубоя, а след по-малко от 20 минути игра бе близо до гола (18'). Тогава Лерой Микелс с удар извън наказателното поле нацели напречната греда. Само 5 минути след това обаче резултатът бе открит, след като Жоао Марио разстреля Красимир Костов след асистенция на Александър Белоусов, който "сви" топката към него.

Това бяха и най-интересните ситуации през първото полувреме в мача, който видя много битка. Четвърт час след началото на втората част пък резултатът бе удвоен. Това дойде в правилния момент за домакините, след като 5 минути преди това Ботев създаде никак нелоша ситуация за гол, но Браян Переа не успя да поведе добре топката и Фигейредо излезе напред и пресече.

Въпросното второ попадение бе дело на Иван Йорданов и дойде след доза късмет и грешка в противниковата отбрана. Йорданов стреля в наказателното поле, последва рикошет в ръката на Том Рапнуи и въпросната грешка в отбрана, след която пред Йорданов се откри възможност да довърши започнатото и той преодоля Красимир Костов.

Изглеждаше сякаш Спартак може да приключи интригата с контрол над случващото се, но само 6 минути след втория им гол врачани се разписаха чрез Браян Переа. Мендоса му подаде, докато навлизаше на скорост в наказателното поле, а Переа вкара не без помощта на късметът.

До края нямаше повече попадения. Пред Спартак Варна предстои гостуване на Арда (6-и март), докато за Ботев Враца ще последва домакинство срещу Славия (5-и март).