Успех пред очите на български легенди върна Славия в Топ 6 на Първа лига (ВИДЕО)

Снимка: Lap.bg

2010 0

Славия постигна 14-тия си успех по време на първата среща от 28-мия кръг на Първа лига. "Белите" се наложиха при визитата си на Септември на Националния стадион "Васил Левски" с 2:1, а в герои за победителите се превърнаха Тасев и Николов с попаденията си в 44-тата и 76-тата минута. Почетното попадение бе дело на Пешов в 88-мата минута.

По този начин Славия се завърна в първата шестица на надпреварата с актив от 45 пункта и среща повече от седмия - Локомотив Пловдив, който разполага с 2 точки по-малко. Септември пък остава 13-ти със 22 точки и само една повече от 14-тия - Пирин.

Успехът на "белите" бе изгледан на живо от екс националите на България - Мартин Петров и Димитър Бербатов, които продължават да се борят за властта в БФС.

Двата тима цялостно разделиха инициативата в срещата, като символичните домакини контролираха кълбото през 52% от времето и дори създадоха общо с едно голово положение - общо 9, но пропуските оказаха своята роля.

По този начин "белите" стигнаха до победата с по-големия брой точни удари.

Следете всичко най-интересно от Първа лига със SportLive.bg!