Така се излиза от криза! Локомотив София ликува в столичното дерби с победа над Славия (ВИДЕО)

Снимка: Yulian Todorov / LAP.bg

2457 0

Локомотив София победи Славия в столичното дерби между двата тима от 24-ия кръг на Първа лига. Столичните "железничари" надделяха с минималното 1:0 у дома, с което най-накрая прекратиха сериозната криза, в която бяха изпаднали.

Славия започна значително по-добре срещата. Още в 4-ата минута Емил Стоев остана сам отдясно, подавайки към Тони Тасев, който от много добра позиция не съумя да уцели вратата пред себе си.

Отново Тасев, 2 минути по-късно, тества вниманието на стража на "железничарите" Бубакар Гайе. Той шутира от сериозно разстояние, но стражът следеше играта и отрази.

Домакините постепенно започнаха да взимат инициативата в свои ръце. В 11-ата минута Мартин Райнов се възползва от грешка в "белите" редици. Той си откри стрелкова позиция, но бе неутрализиран от Светослав Вуцов.

Талантливият страж на Славия блесна отново 11 минути по-късно. От удобна позиция Станислав Костов насочи топката към левия ъгъл на вратата, пазена от родния национал, който пак запази мрежата си суха.

6 минути след подновяването на играта, Тони Тасев откри резултата за гостите. 28-годишният полузащитник навърза няколко противникови състезатели покрай себе си и от границата на наказателното поле матира противниковия страж. Голът обаче бе отменен поради нарушение по-рано в разиграването.

ГОООЛ! Мигновено след отмененото попадение на "белите" дойде такова за Локомотив. Карлос Франса получи подаване отдясно. Той не срещна съпротива и от непосредствена близост спрямо противниковата врата реализира.

Най-активният футболист на "белите" Тасев опита да върне отбора си в мача. Той предприе нов, много добър рейд отдясно, нахлувайки в противниковата пеналтерия, но шутът му бе спасен от Гайе.

Присъщо на едно дерби, това на стадион "Локомотив" бе временно прекъснато поради възпламенени димки от домакинските привърженици.

Изключително чиста голова възможност "белите" пропуснаха в 84-ата минута. От удобна позиция Галин Иванов опита да преодолее Гайе, който обаче за пореден път бе по-съобразителен от противниковите играчи. Емил Стоев получи шанс за добавка при отбитата топка, но не се възползва по най-добрия начин.