Старт на кръг №29 в Първа лига - Ботев Враца приема Локо София, Славия е домакин на Локо Пловдив

Снимка: Yulian Todorov / LAP.bg

3075 0

В днешния 2 май (вторник) започва предпоследният кръг от редовния сезон в Първа лига, а откриващите го мачове са два - Ботев Враца е домакин на Локомотив София, докато Славия приема на свой терен Локомотив Пловдив!

Ботев Враца - Локомотив София (17:45 часа)

Врачани са на 12-о място във временното класиране с актив от 25 точки и голова разлика 20:49. Столичните "железничари" са по-напред от тях - 9-а позиция и 37 точки, но също с негативен баланс при отбелязаните и допуснатите голове - 30:35.

За последно Ботев завърши 1:1 като гост на Арда Кърджали (29 април), докато "червено-черните" инкасираха тежка домакинска загуба - 1:4 от Хебър Пазарджик (29 април).

*Първият сблъсък между Ботев Враца и Локомотив София от есенния дял на първенството се състоя на 14 октомври и бе част от 14-ия кръг. Тогава тимът на Станислав Генчев постигна минимална победа с 1:0 в "Надежда", а автор на попадението бе Красимир Милошев (77').

Славия - Локомотив Пловдив (20:00 часа)

На стадион "Александър Шаламанов" ще премерят сили седмият и шестият в таблицата - "белите" са с 45 точки (29:26 г.р.), а "смърфовете" са с 46 (31:27).

И двата отбора записаха победи в последните си изяви - Славия се справи със Септември София като гост с 2:1 (28 април), а Локо удари Спартак Варна с 3:1 в Пловдив (28 април).

*Първият сблъсък между Славия и Локомотив Пловдив от есенния дял на Първа лига се проведе на 17 октомври (14 кръг) и в него "черно-белите" постигнаха класически домакински успех с 3:0. Тогава Светослав Вуцов си вкара автогол (30'), а Димитър Илиев (49') и Бабакар Дион (73') оформиха крайния резултат през второто полувреме.