След пълна доминация: Арда пречупи Локомотив София с прекрасен гол (ВИДЕО)

Снимка: Guner Shukru / LAP.bg

2388 0

Арда Кърджали  удари с 1:0 като домакин Локомотив София в първия двубой от петия кръг на Първа лига. Вторият пореден успех за кърджалийци донесе Лъчезар Котев, който реализира страхотен гол.

Гостите от столицата завърши мача и с намален състав заради червен картон на Лука Иванов в края. Хората на Александър Тунчев доминираха на терена през цялата среща. „Червено-черните“ пък не отправиха нито един точен удар към вратата на Анатоли Господинов.

На стадион „Арена Арда“ присъства и новият шеф на родните съдии Давид Фернандес Борбалан. Той зае поста преди броени дни. Така този мач е и дебютният, на който испанецът присъства.

Още след първия съдийски сигнал започна канонадата към вратата на гостите. До 5-ата минута изстрелите вече бяха три – на Радослав Цонев, Лъчезар Котев и Абубакар Тунгара.

Логичното се случи в 21-ата минута, когато Арда закономерно откри резултата. Станислав Иванов намери Лъчезар Котев на дъгата на пеналта, а той с прецизен шут матира Александър Любенов.

До почивката руслото на мача не се промени, а малко преди паузата се стигна до принудителна смяна в състава на гостите. Галин Минков напусна, а вместо него се появи новото попълнение Стефан Ламбезе.

След антракта домакините продължиха да доминират. Мерника си пробваха Преслав Боруков и Ради Цонев, но не успяха да поразят целта.

В 69-ата минута столичани пропиляха най-добрата си възможност в мача. Димитър Митков шутира от около 20 метра, прехвърли Господинов, но не намери очертанията на вратата.

Арда отговори с удари на Боруков и Котев. В 84-ата минута Локо Сф остана в намален състав, след като Лука Иванов получи втори жълт картон за фал срещу Джелал Хюсеинов.

До края не падна нов гол, а Арда записа втора поредна победа и събра актив от 7 точки, което отрежда 5-ото място на кърджалийци, които са с мач по-малко. Хората на Стойчо Стоев пък регистрираха третото си поражение в първите пет кръга. Столичани заемат 8-ата позиция с 6 пункта.