Славия разби Спортист Своге в последната си лятна контрола

Снимка: Yulian Todorov / LAP.bg

1530 0

Славия победи с 3:0 Спортист Своге в София. На стадион "Александър Шаламанов“ в столицата домакините използваха мача за официалното си представяне преди началото на сезона в Първа лига.

Контролата започна с ранен гол на домакините. Йон Бакеро отбеляза, след като получи топката в наказателното поле на Ивайло Василев. През първата част темпото не бе много високо, а и липсваха голови положения. В 43-ата минута Илия Русинов не достигна до една топка след центриране отдясно. При продължение на атаката се стигна до удар, но домакините избиха в корнер.

Малко след началото на втората част Славия вкара втори гол. Георги Вълчев изпълни силно пряк свободен удар и вкара топката в мрежата на „шоколадите“. В 54-ата минута Георги Николов стреля с глава, но ударът му бе слаб и попадна право в ръцете на стража на „белите“.

В 67' домакините се възползваха от грешка в защитата на Спортист. Валентин Петров бе изведен зад отбраната и вкара топката за трети път във вратата на тима от Своге.