Славия победи Монтана в дербито за спасение в Първа лига

Снимка: Vladimir Stoyanov / LAP.bg

1168 0

Славия постигна много важна победа в българската Първа лига, след като победи с 2:1 Монтана в мач между два отбора, които се борят за оставането си в елита. С успеха "белите" събраха 19 точки и скочиха с няколко позиции - до 10-ото място, като доближиха Левски на 2 точки. Монтана пък остава 12-и с 18 пункта.

Резултатът в днешния мач бе открит в 32-рата минута, когато Радослав Кирилов направи прецизно центриране към Питър Макрилос, който се освободи от опеката си и вкара с глава отблизо. Радостта на "белите" бе кратка, тъй като само 5 минути по-късно, след неразбирателство в тяхната отбрана, Александър Башлиев се отскубна на фланга и подаде по земя към Николай Минков, който насочи топката в мрежата на Славия и изравни.

Това обаче не бе всичко за първото полувреме. Питър Макрилос се отчете с второ попадение и отново изведе своя тим напред в резултата, след като стреля по отличен начин в наказателното поле на Монтана и бомбеният му шут влезе право в горния десен ъгъл на вратата на гостите.