Царско село сломи Славия в Първа лига

Снимка: Emona Tsoncheva / LAP.bg

1872 0

Царско село затвърди силната си игра в последно време, побеждавайки Славия с 2:0 като домакин в мач от 20-ия кръг на Първа лига. Възпитаниците на Любослав Пенев показаха високо равнище на игра, на която "белите" не намериха отговор в полите на Витоша.

Още в 20-ата минута Стефан Христов даде преднина на Царско село, възползвайки се от асистенция на Луи Нганиони. В следващите минути Славия направи опити да отвърне на удара, но без успех. В 83-ата минута Емануил Манев отбеляза второ попадение за Царско село и подпечата победата на домакините.

Царско село се нарежда на осма позиция в Първа лига с актив от 24 точки - с три повече от деветия Левски и с една по-малко от седмия Черно море. Славия остава на 12-а позиция с 16 пункта. В последните мачове хората на Пенев показаха силна игра, като дори затрудниха шампиона Лудогорец за Купата на България.