Славия няма да изпадне от Първа лига след равенство във Враца

Снимка: Emona Tsoncheva / LAP.bg

1179 0

Отборите на Ботев Враца и Славия не излъчиха победител, завършвайки наравно - 1:1, в мач от 31-ия кръг в Първа лига.

Столичани взеха резултата с попадение на Радослав Кирилов в 31-ата минута, но в добавеното време на първата част Дориан Бабунски изравни с глава.

Това означава, че "белите" математически се спасиха и не могат да бъдат изместени от 11-ата позиция в класирането.

В същото време Ботев Враца трябва да изчака до петък, когато ще се изправи в решително дерби срещу Монтана, за да си осигури място на баражите срещу Септември София. Всичко това може да бъде и избегнато, ако от БФС решат през този сезон да няма изпадащи отбори от елита на България след края на сезона.