Шведите пратиха нашите в замък послучай нов разгром

1127 0

Швеция изпрати четвъртите в света в старинен замък по случай новата си победа над България – 4:1, този път при ветераните. Домакините организираха пищен купон по случай 22 години от малкия финал на Мондиал ‘94 в Щатите, когато ликуваха с 4:0.

БЪЛГАРИЯ ГОСТУВА НА ШВЕЦИЯ НА "ФРЕНДС АРЕНА"

На терена по традиция нашите не бяхме равностойни на „трите корони“. Още до 4-тата минута резултатът бе 2:0. Върнахме едно попадение чрез Бончо Генчев, но нямахме никакъв шанс. За първи път с четвъртите в света селекционерът Димитър Пенев се предовери на грешна двойка централни защитници. Излязоха Златко Янков и Николай Илиев, които обаче са в лошо физическо състояние и лесно пускаха нападатели зад гърба си. Когато шведите бяха вкарали 3 гола, на терена излязоха Радостин Кишишев и Ивайло Йорданов, които уравновесиха силите.

Накрая обаче… нова четворка. Поне гарнирана с наш гол – най-накрая пробихме вратаря Томас Равели.

Сега нашите бяха обезкървени. Нямаше ги шестима от най-големите – Христо Стоичков, Красимир Балъков, Наско Сираков, Борислав Михайлов, Петър Хубчев и… покойния Трифон Иванов. Да, мачът бе посветен на легендарния №3 и на славния нападател Клаас Ингасон, който почина година преди Туньо. Съперниците излязоха със снимки на двете легенди, а 4000 души на трибуните бурно аплодираха. Факт е – Трифон и Клаас не заслужават мълчание, а само аплаузи!

Димитър Пенев, треньор №1 на ХХ век у нас, успя да върна старите ленти. В съблекалнята Стратега пусна цяла серия от марковите си лафове, за да вдигне настроението. „Жалко, че не записахме, щеше да остане за историята“, разказаха някои от героите в съблекалнята.

Почти цялата група замина вчера сутринта за Стокхолм, за да стиска палци за България в световната квалификация. Единствено Цанко Цветанов отлетя спешно за Казахстан. Големият ляв бек на четвъртите в света получи специално разрешение от треньора на „Астана“ Станимир Стоилов да закъснее с 35 часа в името на България и незабравимия Трифон Иванов.