Шоу в Пазарджик: Славия стартира 2022 година с победа в мач с 4 гола, 2 дузпи и 2 греди

Снимка: Emona Tsoncheva / LAP.bg

2311 0

Славия стартира 2022 година с 3:1 срещу Хебър в контролен мач, който се изигра в Пазарджик. Приятелският двубой на "Бенковски" бе доста интересен, като освен четирите попадения, двата отбора изпуснаха и по една дузпа, а зрителите станаха свидетели и на две греди!

Още в началните минути бившият нападател на Левски Жуниор Мапуку се разписа във вратата на Хебър, а в 8-ата Тони Тасев профука удар от бялата точка, отсъден за нарушение срещу Кристиян Добрев.

Славия направи резултата 2:0 в 28-ата, когато Тасев се възползва от грешка на Томислав Папазов. Хебър обаче показа, че има сили за нещо повече и Тодор Чаворски намали на 1:2 три минути по-късно с ефектен удар.

Един час след началото на проверката Хебър можеше да изравни, но Октай Хамдиев нацели гредата при изпълнение на дузпа.

В последните минути драмата стана пълна - първо Ивайло Найденов, който бе отпратен от "Герена", уцели за втори път гредата на Светослав Вуцов, а в ответната атака синът на Георги Иванов - Гонзо, Александър, оформи крайния резултат - Славия 3:1 Хебър!

Хeбър: 1. Петър Дебърлиев, 24. Томислав Папазов, 14. Ивайло Тодоров, 23. Стойчо Папазов, 11. Цветелин Тонев, 3. Александър Бастунов, 20 Жак Пехливанов, 99. Тодор Чаворски, 12. Емануил Манев, 10. Китан Василев, 39. Ивайло Михайлов

Славия: 12. Светослав Вуцов, 83. Христо Попадийн, 70. Венцислав Керчев, 15. Мартин Георгиев, 5. Мартин Атанасов, 14. Камело Нгуена, 4. Людовик Соарес, 8. Тони Тасев, 11. Кристиян Добрев, 7. Йон Бакеро, 9. Жуниор Мапуку