Под поройния дъжд в София: Славия обърна Ботев Враца

Снимка: Yulian Todorov / LAP.bg

1830 0

Отборът на Славия успя да обърне развоя срещу Ботев Враца в мач от седмия кръг и стигна до победата с 2:1 в Първа лига.

Изненадващо, с оглед всички проблеми при врачани те откриха резултата в София чрез Меси, който се разписа с глава в 26-ата минута, но Камило Нгуена в добавеното време на първото полувреме вкара изключително зрелищен гол с ножично изпълнение, за да изравни резултата.

Четири след подновяването на втората част Тони Тасев завърши нападение след пас от Радослав Кирилов и този гол на практика донесе трите точки на Златомир Загорчич и четвъртия успех за „белите“ през новия сезон у нас.

Успехът изпрати Славия до петото място с 12 точки, на пет зад лидера ЦСКА 1948, но Славия е и с два мача по-малко. Ботев Враца остана десети със седем точки. В следващия кръг за Славия предстои пътуване до Кърджали за визита на Арда, докато Ботев Враца ще спори у дома с Левски.