Почина Христо Данов - президент на БФС по време на САЩ 94


Почина Христо Данов - президент на БФС по време на САЩ 94
Снимка: Getty Images/Guliver

1993 0

Бившият президент на Българския футболен съюз (БФС) Христо Данов е починал тази сутрин, като тъжната вест е съобщена от неговата съпруга, информира "Марица". Той е най-известен във футболните среди у нас от 90-те години.

Данов е президент на родната федерация през лятото на "златната" за България 1994-та година, когато в САЩ има честта да получи бронзовите медали от Световните финали през 1994 г. лично от шефът на ФИФА Жоао Хавеланж.

В началото на 90-те години той бе президент и на Ботев (Пловдив), като е направил много цялостно за футбола в Пловдив. През 2007 година се завръща в българския футбол след 12-годишно прекъсване. Заема се с възстановяването на отбора на град Банкя, който е фалирал през 2004 година.

Етикети:
Sportlive.bg

ТОЧНО ПОПАДЕНИЕ


виж всички

Още по темата


Timeout


виж всички
Избрано от ЦСКА

Локило от ЦСКА учи английски от Роналдо, играе с Бентеке и Заха, дебютира с горчиво 0:8

Сезонът в Първа лига вече започва да напредва, затова е време да Ви разкажем повече за новите надежди на големите...

Най-четени новини

виж всички