Пирин пребори Монтана за минимална победа (ВИДЕО)

Снимка: БГНЕС

707 0

Отборът на Пирин постигна важна домакинска победа с 1:0 над Монтана в среща от 8-ия кръг на Първа професионална лига, която бе играна на стадион ''Христо Ботев'' в Благоевград.

По този начин ''орлетата'' успяха да спечелят много важни три точки и така вече събраха 10 пункта в класирането и се изравниха по точки с отборите на Ботев, Черно море и Верея, които заемат от 6-ото до 8-ото място в класирането.

Единственото попадение в мача беше дело на Стилиян Николов, който се разписа в 47-ата минута.

Левски се отказа от него, а той бележи с темпото на Левандовски!

Той бе най-съобразителен при разбъркване в наказателното поле дошло след центриране от свободен удар и с левия си крак прати топката в противниковата врата.

Гостите бяха затруднени и от факта, че останаха с човек по-малко в 65-ата минута, след като Антон Полюткин бе декориран с втори жълт и червен картон.

Като цяло срещата бе доста скучновата и чистите опасни положения почти липсваха.

В целия мач имаше не повече от 3-4 добри положения и пред двата тима.

ПИРИН - МОНТАНА 1:0

:0 Стилиян Николов (47)

ПИРИН: 76. Красимир Костов, 21. Александър Башлиев, 14. Стилиян Николов, 3. Румен Сандев, 4. Кристиян Костърна, 6. Орлин Старокин, 30. Тодор Траянов, 7. Тони Тасев, 11. Даниел Генов, 10. Ндуе Муйеци, 19. Станислав Костов

МОНТАНА: 33. Ивайло Василев, 23. Шоко, 3. Иван Михов, 5. Антон Полюткин, 14. Христос Контохристос, 8. Георги Коруджиев, 20. Николай Чипев, 22. Сергей Георгиев, 16. Стивън Петков, 11. Андреас Васев, 10. Петър Атанасов