От славен бивш шампион на България изригнаха срещу рефер: Железов е доказано некадърен съдия!

Снимка: Yulian Todorov / LAP.bg

2320 0

Подвизаващият се в Трета Югоизточна лига Спартак Пловдив изригна срещу съдийството във вчерашния мач срещу Сливен от 18-ия кръг на шампионата. Славният пловдивски клуб, който е става и шампион на България през сезон 1962/63, изрази крайно мнение за рефера Валентин Железов.

Двубоят завърши 2:2. Той се проведе на стадион „Пловдив“ и беше последното домакинство на „гладиаторите“ за тази година.

На официалния си сайт Спартак Пловдив нарича Железов с епитета „некадърник“. От клуба уточняват, че реферът се е извинил за големия си гаф след края на мача, но им е отнел победата.

Ето част от написаното от „гладиаторите“

„Второто полувреме бе много интересно с 4 попадения, но бе помрачено от доказано некадърния съдия Валентин Железов.

В 80-ата минута некадърника Валентин Железов отне победата на Спартак. След бърза контраатака Георги Лазаров бе съборен пред наказателното поле, топката обаче попадна в Мирослав Радев, който със страхотен удар вкара топката в горния ляв ъгъл на вратата".

Незнайно защо Железов отсъди фаул за Спартак, вместо да остави авантажа и отмени попадението. След мача Железов се извини и призна, че е допуснал грешка, но полза от такива извинения няма. Недопустимо е съдия, свирещ в efbet Лига да допуска елементарни грешки", коментираха от Спартак.

След мача Железов се извини и призна, че е допуснал грешка, но полза от такива извинения няма.

Недопустимо е съдия, свирещ в efbet Лига да допуска елементарни грешки.

Така след 18 изиграни мача Спартак е на 9- то място с 29 точки в последния кръг за тази година, на 26 ноември, гостува на Сокол Марково“.