Обрати, 3 дузпи и голова фиеста в Кърджали: Арда и Черно море си вкараха 6 (ВИДЕО)

Снимка: Ivaylo Boris / LAP.bg

6801 0

Арда Кърджали и Черно море изиграха най-резултатния мач от първия кръг на новия сезон в Първа лига, завършвайки 3:3 на „Арена Арда“. Двубоят премина през серия от обрати, но накрая тимовете поделиха точките.

Любопитното е, че хиксът е трети пореден между кърджалийци и „моряците“ в мачовете помежду им в шампионата. Наставниците Александър Тунчев и Илиан Илиев пък отново не успяха да се победят, регистрирайки шесто поредно равенство в срещи един срещу друг.

Реферът Георги Кабаков отсъди и цели 3 дузпи, две от които за домакините и една за варненци. През първото полувреме падна само един гол, но след почивката на стадион „Арена Арда“ се разрази истинска голова фиеста.

Матеус Машадо откри резултата в 44-ата минута. В 53-ата минута Радослав Цонев от дузпа изравни. Преслав Боруков в 62-ата минута направи пълен обрат. Само 120 секунди по-късно Машадо изравни с втория гол в срещата. Наско Илиев направи нов обрат, но за гостите. Той вкара дузпа за 2:3 в 79-ата минута, а крайното 3:3 фиксира Абубакар Тунгара също от удар от бялата точка.

Двубоят започна в спокойно темпо. Борбата се водеше предимно в центъра на терена. В 6-ата минута Светослав Ковачев стреля над вратата на Дюлгеров.

Моряците отговориха с неточен удар с глава на Матеус Машадо след четвърт час игра.

Вратарят на Черно море Иван Дюлгеров едва не направи голям гаф, след като позволи върната топка да мине под крака му. Все пак той успя да я изчисти в тъч. Тази ситуация се случи в 24-ата минута.

Последва добът шанс за Абубакар Тунгара. Той напредна и би над вратата от дъгата на пеналта. В 34-ата минута Александър Василев би от фал над рамката на домакините. Първият точен удар в мача дойде в 42-ата минута, когато Машадо стреля, а Дичевски се намеси и изби в корнер.

ГОООЛ! Черно море откри резултата в 44-ата минута. Наско Илиев овладя кълбото в пеналта, след което я прати на пътя на Матеус Машадо, който я мушна в мрежата – 0:1.

Темпото на игра стана по-динамично след почивката.

ГОООЛ! Домакините получиха право да изпълнят дузпа след фал на Пабло Гарсия срещу Тунгара в пеналта. С изпълнението и се нае Радослав Цонев, който литна Дюлгеров и изравни – 1:1 в 53-ата минута.

ГОООЛ! В 62-ата минута Арда стигна до пълен обрат. Лъчезар Котев намери Преслав Боруков в наказателното поле и и прати топката в мрежата – 2:1.

ГОООЛ! Само 120 секунди по-късно Черно море изравни. Мазир Сула центрира от фал, а Матеус Машадо за втори път порази мрежата на Дичевски, този път с глава – 2:2.

ГОООЛ! В 78-ата минута съдията Георги Кабаков преразгледа с  ВАР ситуация в пеналта на домакините. След това той отсъди дузпа за игра с ръка на Абубакар Тунгара. Зад топката застана Атанас Илиев, който матира Иван Дичевски и се стигна до нов обрат – 2:3 в 79-ата минута.

ГОООЛ! Едва 180 секунди по-късно Кабаков отсъди трета дузпа в мача и втора за домакините. Влатко Дробаров събори Преслав Боруков в пеналта и той наду свирката. Тунгара не сгреши от бялата точка – 3:3 в 83-ата минута.

Стартови състави

АРДА: 24. Иван Дичевски – 3. Умар Сако, 6. Пламен Крачунов, 7. Абубакар Тунгара, 9. Преслав Боруков, 10. Светослав Ковачев, 11. Мартин Стойчев, 20. Деян Лозев, 21. Радослав Цонев, 80. Лъчезар Котев (к), 99. Станислав Иванов

ЧЕРНО МОРЕ: 25. Иван Дюлгеров – 3. Живко Атанасов, 28. Влатко Дробаров, 6. Виктор Попов, 19. Александър Василев, 27. Даниел Димов (к), 71. Васил Панайотов, 8. Мазир Сула, 5. Пабло Гарсия, 7. Матеус Машадо, 9. Атанас Илиев

Преди мача

Двата тима изиграха куп контроли през лятото и сега стартират с официалните срещи. Домакините паднаха от Хебър и Локомотив София, завършиха наравно с дубъла на ЦСКА 1948 и победиха Марица и Пирин.

Черно море пък се наложи над Черноморец Балчик, Етър и Спартак Плевен, не излъчи победител срещу Добруджа и загуби от Ботев Враца и Дунав Русе.

През миналата година кърджалийците достигнаха до бараж за Европа, загубен от Левски, а Черно море остана шести. Отборите не са се побеждавали от 12-ти март миналата година, когато "моряците" се наложиха с 2:0. Последваха две ремита - 1:1 и 2:2.