Николай Киров разкри как карантината е повлияла на тима и заяви: Стамен Белчев е в историята на Арда

Снимка: Официален сайт на Ботев Пловдив

1420 0

Старши треньорът на Арда Николай Киров говори след равенството между неговия тим и този на ЦСКА - 1:1. Във втори пореден кръг кърджалии спират някой от фаворитите, след като преди седмица Локомотив (Пловдив) не успя да победи Арда.

"Не започнахме добре двубоя, далеч сме от игровия ни ритъм. Трябваше да мине време, за да се нагодим и към терена, и към отбора на ЦСКА. Второто полувреме нещата се подобриха, поведохме, но след това ЦСКА натисна, изтърва няколко ситуции и дори изравни. Имаме чисто физическия проблем, няма как да го разрешим в този сгъстен цикъл от мачове.

Ще е трудно до паузата, която ще има през ноември. Загубихме както игрови ритъм, така и част от физическия ни запас в тази карантина. Старанието най-вече на състезателите помага за точките в тези двубои. Тази година шампионатът е доста изравнен, всеки двубой ще е труден. В миналото имаме доста двубой с Белчев, още от В група. Няма с какво да се изненадаме. Той е оставил името си в историята на Арда" - заяви Киров.