Нефтохимик надви Пирин, след впечатляващо второ полувреме (ВИДЕО)

Снимка: БГНЕС

1273 0

Отборът на Нефтохимик победи Пирин в мач от 13-ия кръг на Първа лига. Двубоят на стадион „Лазур” завърши при резултат 3:1 за бургазлии. Така „шейховете” прекъсна серията си от два мача без успех, докато благоевградчани вече имат четири мача без победа.

През първото полувреме отборът на Нефтохимик владееше повече топката и атакуваше по-често, докато гостите от Благоевград се защитаваха и разчитаха на контраатаки, но голови положения почти липсваха.

В 31-ата минута Ндуйе Муйеци изведе Даниел Младенов, той напредна и стигна до наказателното поле. Той беше сам срещу вратаря Янко Георгиев, но се забави с изстрела, поведе си топката по-дълго и по елементарен начин я загуби.

Бившият футболист на ЦСКА Йордан Йорданов, който сътвори единственото голове полоение за Нафтата през първото полувремер бе принудително заменен още през първата част, след като контузи коляното си.

Всичко по-интересно в този мач се случи през второто полувреме. Домакините започнаха силно след почивката и в 58-резултатът бе открит.

Иван Вълчанов попадна в прегръдките на съотборниците си след страхотен гол. Той навлезе в наказателното поле, освободи си място и отправи плътен удар – без шанс за Краси Костов.

Нафтата нанесе втори удар след само три минути. Тогава Мариян Огнянов центрира от ъглов и влезлият като резерва Марко Ранджелович с глава вкара. Отговорът на гостите обаче не закъсня. Друга резерва се разписа. Владислав Златинов завърши класно атака на „орлетата”  само 120 секунди след като се появи на терена.

Тони Тасев центрира отдясно, в наказателното поле Даниел Младенов остана под топката, но Златинов бе на правилното място и с удар от движение разстреля Янко Георгиев от 4-5 метра.

Отборът на Пирин остана с 10 души в 69-ата минута. Тогава Орлин Старокин получи втори жълт картон. Той вдигна високо крака си при борба за топката в пеналта на бургазлии.

81-ата минута се стигна до най-спорното положения в мача. Станислав Костов отправи засече добро центриране отдясно, но пътя на топката застана Николай Дюлгеров, който бе вдигнал ръцете си и кълбото се удари в тях. Гостите поискаха дузпа на съдията Алексов остави играта да продължи.

Всичко за Пирин приключи в 89-ата минута, когато Тони Тасев фаулира Михаел Орачев в наказателното поле и реферът посочи бялата точка. Зад топката застана Хазуров и нападателят прати много силно в центъра на вратата.