"Ботев" Пд разгроми Нефтохимик и е последният 1/4-финалист за Купата

Снимка: Официален сайт на "Ботев"

1209 0

"Ботев" Пловдив се превърна в последния 1/4-финалист за Купата на България, след като победи Нефтохимик с убедителното 3:0 на стадиона в Коматево.

Пловдивчани разпиляха своя съперник като още през първото полувреме отбелязаха всички попадения. През второто изпуснаха още шансове за по-голям разгром над Нефтохимик. Отборът на Христо Янев така и не успя да създаде реално голово положение през първата част.

"Ботев" (Пд) с тройно наказание след кръга

Радослав Терзиев откри резултата в Коматево още в 8-ата минута, а Жоао Пауло удвои в 25-ата. Само три по-късно Иван Стоянов направи преднината на пловдивчани класическа. Стенио пък пропусна дузпа за Ботев в 56-ата минута.

След почивката, въпреки смяната на Тодор Неделев, домакините засилиха още повече своя натиск и само липса на късмет ги лиши от още попадения. „Зелените“ стигнаха до първото си по-сериозно положение едва в 61-ата минута, когато удар с глава на Костадин Хазуров бе отразен от Георги Георгиев.