Лудогорец се озори срещу 10 от Розова долина, но вече чака Левски на 1/8-финалите за Купата на България

8501 0

Родният гранд Лудогорец победи като гост третодивизионния Розова долина с 2:0 в мач от 1/16-финалите за Купата на България

"Орлите" имаха голямо игрово предимство на стадион "Севтополис" в Казанлък, но трудно намираха път зад добре подредената отбрана на домакините. Пет минути преди края на първото полувреме "розите" останаха с човек по-малко, след като Венцислав Иванов получи втори жълт картон за грубо нарушение срещу Иван Йорданов.

Първият гол в мача падна в 60-ата минута, когато дебютантът през сезон 2022/23 Димитър Илиев вкара почти на празна врата след рикошет. Второто попадение бе дело на Рик Джонатан, който се разписа в 91-ата минута. В 72-ата пък Бернард Текпетей нацели греда.

!Трима играчи получиха контузии днес и бяха заменени принудително - Стоян Иванов от Розова долина и Мануел Шоу и Иван Йорданов от Лудогорец.

С успеха си в Казанлък съставът на Анте Шимунджа се класира за 1/8-финалите в турнира и вече чака победителя от двойката Вихрен Сандански - Левски (19 ноември, 13:30 часа).

РАЗВОЙ НА МАЧА Розова долина 0:2 Лудогорец

*Около 3 000 души бяха изпълнили трибуните на местното съоръжение. Преди първия съдийски сигнал футболистите на Лудогорец подариха 20 топки на домакините, а след това прозвуча и химнът на България.

Мачът започна с териториално преимущество на гостите, а домакините показаха, че ще разчитат най-вече на контраатаки. В 6-ата минута Доминик Янков стреля от границата на наказателното поле, но Димитър Иванов се намеси добре и изби в ъглов удар. Следващата по-интересна ситуация бе в 18-ата, когато Тектепей опита да затрудни Иванов от дистанция, но стражът на Розова долина отново бе на мястото си.

!В 20-ата минута домакините извършиха принудителна смяна - Стоян Иванов се контузи и в игра се появи Калоян Петров. Малко след това и Анте Шимунджа трябваше да направи корекция заради травма на Мануел Шоу. Неговото място бе заето от Якуб Пьотровски.

В 35-ата Розова долина бе напът да създаде големи неприятности на именития си съперник, но Пламен Колев пресили последния пас и не успя да изведе Кольо Чахов на добра стрелкова позиция. Малко след това пък бе показан и първия жълт картон в срещата - получи го Венцислав Иванов за оспорване на съдийско решение.

!Пет минути преди края на първото полувреме именно Иванов влезе твърдо в единоборство и контузи Иван Йорданов, а главният рефер му показа втори жълт и съответно червен картон. На Шимунджа пък му се наложи да извърши втора принудителна смяна и трета в мача - на терена се появи Рик Джонатан.

Треньорът на Лудогорец извърши смяна на почивката - Сисиньо замени Аслан фон Витри. Вторите 45 минути започнаха като първите - притежанието на топката бе в полза на "орлите", които с лекота достигаха до границата на наказателното поле, но така и на намираха път зад плътно подредената отбрана на "розите".

В 57-ата минута Матиас Тисера замени Доминик Янков, а Димитър Илиев "извади" Густаво Нонато. Това бе първи мач за 23-годишния Илиев през сезон 2022/23 и втори в кариерата му за Лудогорец! Секунди по-късно Текпетей шутира по диагонал и нанесе точен удар във вратата, но Димитър Иванов изби в корнер.

ГОЛ - След час игра на стадион "Севтополис" Лудогорец откри резултата - Якуб Пьотровски опита удар от около 10-11 метра, получи се рикошет, а топката се озова на пътя на Димитър Илиев, който не сгреши от близко разстояние - 1:0! Футболистите на домакините поискаха засада и бурно изразиха протестите си към съдията, но повторенията показаха, че такава нямаше.

В 72-ата минута Текпетей опита късмета си от 21-22 метра, но топката се отби от дясната греда зад Димитър Иванов. В 83-ата Пьотровски засече центриране от корнер с глава и насочи кълбото под гредата, но вратарят на Розова долина показа добър рефлекс.

ГОЛ - В 95-ата минута Игор Тиаго нахлу в наказателното поле от десния фланг и пусна успореден на голлинията пас към Рик Джонатан, а за него остана най-лесното - да вкара топката на празна врата - 2:0 за Лудогорец!

Стартови състави:

Розова долина: 12. Димитър Иванов, 10. Ахмед Сюнетчиев, 23. Валентин Иванов, 77. Венцислав Иванов, 5. Иво Иванов, 9. Кольо Чахов, 11. Пламен Колев, 18. Стоян Иванов, 66. Цветан Чахов, 8. Николай Стоичков, 14. Надим Ангелов.

Лудогорец: 2. Симон Слуга, 5. Георги Терзиев, 8. Клод Гонсалвеш , 9. Игор Тиаго, 15. Педро Сантана, 16. Аслак фон Витри, 20. Густаво Нонато, 23. Мануел Шоу, 37. Бернард Текпетей, 64. Доминик Янков, 82. Иван Йорданов.

Розова долина - Лудогорец по ТВ: Къде да гледаме мача за Купата на България?

Последните мачове между тези два тима датират от сезон 1989/1990 година, когато играят в "Б" Регионална футболна лига. Тогава "розите" постигат две победи (4:0 и 3:0) над "орлите". Общо срещите между двата отбора в исторически план са 10, като балансът е равностоен!

Лудогорец, който към момента догонва ЦСКА в класирането на Първа лига, ще трябва да се справи с тима от трета дивизия, ако иска да се срещне с Левски два пъти за три дена - веднъж в отложен кръг от Първа лига и след това на 1/8 финал за Купата на България ("сините" пък трябва да отстранят Вихрен Сандански на 19 ноември).

Розова долина е на 3-о място в класирането на Югоизточната Трета лига с 11 победи, 3 равенства и 3 загуби (36 точки).