"Левски" взе глътка въздух срещу Локо (Сф)

3805 0

Отборът на "Левски", който се представя слабо от началото на първенството в "А" група, постигна ценна победа с 1:0 като гост над Локомотив (Сф) в столичното дерби от 14-ия кръг. Единственото попадение в мача отбеляза Антонио Аниете през първата част.

В първите минути на срещата преобладаваше здрава битка в средата на терена и липсваха головите положения пред двете врати.

Футболистите на "сините" обаче бяха мотивирани да постигнат победата след двете поредни загуби от ЦСКА (0:3) за първенството и Монтана (0:2) за купата, но не можеха да сътворят нито една опасна атака.

В средата на първото полувреме агитката на гостите, изнервена от незадоволителните резултати на тима през този сезон, започна да скандира срещу собственика на клуба Тодор Батков.

Чак в 33-ата минута "сините" бяха близо до откриване на резултата. Владимир Гаджев центрира от корнер и Роман Прохазка отправи удар с глава, но топката попадна точно в ръцете на вратаря Божидар Митрев. В 39-ата минута Антонио Аниете реализира първия гол в мача, след като се възползва от отлична асистенция на Мигел Бедоя и със силен удар от наказателното поле вкара за 1:0 в полза на "Левски".

Веднага след почивката Роман Прохазка бе близо до това да удвои преднината на гостите. След центриране от корнер, той отправи удар с глава, но защитникът на "червено-черните" Дош Рейш изчисти топката от голлинията.

В 72-ата минута крилото на "Левски" Луис Педро получи отличен пас от Аниете и излезе сам срещу вратаря Митрев, но ударът му бе много неточен и топката излезе в аут.

Така "Левски" излезе временно на трето място в класирането преди изиграването на останалите мачове от кръга.