Късен гол измъкна Пеневата каляска от азербайджанската нива

40353 1

България води на Азербайджан с 1:0 след първото полувреме в Баку. Голът за нашите отбеляза Илиян Мицански в 14-ата минута. "Трикольорите" изиграха перфектно тактически първата част и се сдобиха с безценен гол преднина.
Пред 8000 зрители на "Баксел Арена" и при температура от около 30 градуса двата отбора стартираха двуостро в първите минути. В седмата Владимир Гаджев направи груба грешка, Алиев му открадна топката, преодоля целия терен, намери Будак на отлична позиция, но Владо Стоянов излезе и блокира играча на домакините.
В центъра на нашата защита Апостол Попов бе несигурен и изпусна Алиев в 13-ата минута, когато от непосредствена близост той не уцели вратата с глава.
Нанесохме удара си в 14-ата минута. Георги Илиев изведе отлично Илиян Мицански на ръба на засадата, той пусна покрай вратаря на домакините и откри резултата.
Десният фланг на нашите определено работеше по-добре, благодарение на Георги Миланов и Станислав Манолев. В центъра на терена Гаджев и Дяков бяха стабилни, а Мишо Александров бе недостатъчно активен отляво.
В 34-ата минута Апостол Попов направи нова грешка, Алиев отново напредна, но Бодуров му изби топката в последния момент.
До края на полувремето нашите търпеливо пазеха резултата.
Българският тим стартира по-активно второто полувреме в опит да реши мача. И тогава типично за неопитния ни тим, получихме гол от нищото.
В 53-ата минута Дмитрий Назаров финтира Гаджев и веднага стреля от около 30 метра, топката изненада Владислав Стоянов и влетя в десния му ъгъл. Вратарят на Лудогорец определено носи вина за това попадение.
Любослав Пенев реагира и освежи атаката с включването на Андрей Гълъбинов на мястото на Илиан Мицански.
Нападателят на Ливорно веднага получи шанс да реши мача. В 59-ата минута Гаджев центира страхотно отляво, топката стигна до Гълъбинов, а той от три метра направи безумен пропуск, уцелвайки тялото на вратаря на домакините.
Равенството не задоволяваше нашия тим и в 70-ата минута хубав пас намери Владимир Гаджев, който с глава не успя да уцели вратата.
Пенев пусна в игра и Тодор Неделев вместо Георги Илиев. Друг от халфовете - Владимир Гаджев пробва далечни удари, които бяха твърде неточни.
В 86-ата минута стигнахме до заслужения победен гол. Тодор Неделев центрира от корнер, а влезлият преди минути Венци Христов остана непокрит и с глава реализира за 1:2.
До края на мача Азербайджан не успя да стигне до нов гол и по този начин тръгнахме с безценни три точки в квалификациите за Евро 2016.

България тръгна с победа в квалификациите за Евро 2016! В негостоприемния Азербайджан нашите измъкнаха трудно 2:1 с победен гол в 86-ата минута на Венци Христов. Така оглавяваме групата преди останалите двубои тази вечер и ще чакаме с по-голямо спокойствие сблъсъка с Хърватия през октомрви.

Нанесохме първия си удар в 14-ата минута. Георги Илиев изведе отлично Илиян Мицански на ръба на засадата, той пусна покрай вратаря на домакините и откри резултата.