Трима члена на Първа лига отпаднаха за Купата още в 1/16-финалите

Снимка: Emona Tsoncheva / LAP.bg

4470 0

Три представители на Първа лига отпаднаха още в 1/16-финалите на Купата на България. Това са Ботев (Враца), Хебър (Пазарджик) и Пирин (Благоевград).

Врачани загубиха с минималното 0:1 от представителя на Втора лига - Витоша, като голът падна в 90+5'. Голът беше дело на Кристиян Кочилов от дузпа в добавното време.

Хебър пък отстъпи на втородивизионния Марица (Пловдив) с 2:4. Хебър откри рано чрез Ивайло Михайлов, но Радослав Апостолов изравни в 11'. Валери Домовчийски направи резултата 2:1 в полза на Марица в 44'. През втората част Веселин Марчев се разписа за 3:1, Георги Търтов направи 3:2 в 73', а крайното 4:2 оформи Марчев в 87'.

Пирин (Благоевград) бе победен с 2:0 от представителя на Трета лига Чавдар (Етрополе). Точен за Чавдар на 2 пъти беше Николай Ботев, вкарал в 11-ата и 37-ата минута.

Елитният Славия пък игра продължения срещу Спортист (Своге), за да се класира напред. Резултатът в края на редовното време беше 1:1, но в продълженията Тони Тасев реализира от дузпа, за да поднесе победата на столичния тим.

Иначе Левски се наложи да обръща в Сандански, за да продължи напред, но го направи с размах - 4:1 (подробности тук). А Арда се наложи с 2:1 над Дунав (Русе). Жуниор Жуниньо откри в 5', Иван Тилев направи 0:2 в 58', а Йордан Димитров върна едно попадение през втората част.

Всички резултати на 19 ноември, 13:30 часа:

Спартак Плевен – Локомотив София 1:4

Вихрен Сандански – Левски 1:4

Спортист Своге – Славия 1:2

Марица Пловдив – Хебър Пазарджик 4:2

Чавдар Етрополе – Пирин Благоевград 2:0

Витоша Бистрица – Ботев Враца 1:0

Дунав Русе – Арда Кърджали 1:2