Камбуров избухна при разгром на ЦСКА 1948 и е все по-близо до рекорда на Жеков

Снимка: cska1948.bg

1766 0

Дебютантът в Първа лига ЦСКА 1948 отнесе Славия с разгромното 5:1 като домакин в мач от 10-тия кръг на Първа лига. Звездата на "червените" Мартин Камбуров се отличи с две попадения за отбора и се доближи на само 9 попадения от рекорда на Петър Жеков за най-много голове в историята на българския шампионат.

Камбуров откри резултата в 33-ата минута, а до края на полувремето Васил Шопов удвои преднината на домакините. В началото на втората част Славия успя да върне един гол чрез Емил Стоев, но ЦСКА 1948 отговори по най-добрия начин - с нови три попадения.

В 56-ата минута Камбуров вкара втория си гол в срещата от дузпа, а осем минути по-късно Венцислав Василев покачи на 4:1. Ангел Бастунов оформи крайната победа с гол в 81-вата минута, за да осигури място на ЦСКА 1948 в топ 3 на Първа лига с актив от 16 точки. Славия е предпоследен със 7 пункта.