Изненада във Варна, Марек удари Черно море с 1:0

Снимка: БГНЕС

1227 0

Марек хвърли бомбата в четвъртия кръг от "А" група, след като би с 1:0 Черно море във Варна. Гола за гостите от Дупница вкара Димитър Петков с глава, след центриране на Милен Василев още в 3-ата минута. Авторът на попадението обаче се контузи при отбелязването на гола и беше сменен. На почивката феновете на "Тича" освиркаха футболистите на Александър Станков за слабата продукция. За 45 минути домакините не успяха да застрашат сериозно един веднъж вратата на дупничани. "Моряците" създадоха първото чисто голово положение чак в 75-ата минута, когато Иван Коконов от отлична позиция не успя да уцели вратата. В 90-ата минута Кристиян Петков излезе сам срещу Георги Китанов и стреля, но стражът на домакините демонстрира добър рефлекс и с върха на пръстите изби в корнер.

СТАТИСТИКА:

Мач от четвъртия кръг в "А" група

ЧЕРНО МОРЕ - МАРЕК 0:1

0:1 Димитър Петков (3)

ЧЕРНО МОРЕ: 33. Георги Китанов, 4. Михаил Венков, 6. Кирил Котев, 91. Живко Атанасов, 25. Сашо Александров, 8. Стенио, 84. Тодор Паланков, 13. Симеон Райков, 19. Матиа Курьор (61-17. Иван Коконов), 14. Георги Божилов, 20. Мирослав Манолов (54-9. Бакари (71-30. Димо Атанасов)

Резерви: 1. Илия Николов, 30. Димо Атанасов, 24. Слави Сталев, 5. Стефан Станчев, 3. Даниел Георгиев, 17. Иван Коконов, 9. Бакари

Старши треньор: Александър Станков

МАРЕК: 1. Емил Михайлов, 14. Милен Лахчев, 16. Николай Николов, 20. Димитър Илиев, 19. Димитър Андонов, 10. Димитър Петков (7-7. Марио Близнаков (80-77. Кристиян Петков)), 13. Борислав Николов, 8. Мартин Димитров, 5. Милен Василев (86-3. Емил Виячки), 15. Петър Тончев, 11. Крум Бибишков

Резерви: 12. Пламен Младенов, 2. Ангел Русев, 4. Стамен Казълов, 3. Емил Виячки, 18. Златко Бонев, 7. Марио Близнаков, 77. Кристиян Петков

Старши треньор: Тони Велков

Съдия: Вихрен Манев