Изненада! Предпоследният Ботев (Пд) удари лидера ЦСКА 1948 и мечтае за възраждане

Снимка: Aleksandar Karamfilov / LAP.bg

1700 0

Ботев (Пд) поднесе изненадата на 10-ия кръг в Първа лига, като победи ЦСКА 1948"Канарчетата" удариха лидера в първенството ни с 2:0 и им нанесоха едва втората загуба за сезона дотук. До тази вечер в 8 мача "жълто-черните" бяха спечелили само 4 точки.

И двете попадения за пловдивчани вкара нападателят Антоан Бароан, като първото дойде след 11-метров наказателен удар, а за второто асистира Елвис Ману.

Равностойно начало за двата тима, като опасни положения липсваха. Първата добра възможност се откри пред Ботев (Пд) - в 21' след изпълнение на корнер Антоан Бароан отправи удар от чиста позиция, но Наумов се намеси решително.
Пет минути по-късно гостите записаха пропуск в първата сериозна ситуация за тях. След изпълнение на корнер Бастунов се озова на много добра позиция, срещу вратата, но стреля над вратата, пазена от Хидайет Ханкич.
Ботев успя да поведе в добавеното време на първата част след точно изпълнена дузпа. С нея се зае Антоан Бароан, а наказателният удар беше даден за нарушение на Стив Фуртадо срещу Мохамед Брахими.
ЦСКА 1948 остава лидер в класирането в Първа лига, но е с 3 мача повече от втория Лудогорец и на 2 точки пред тях. "Канарчетата" се вдигнаха до 14-ата позиция и вече имат 7 спечелени точки в 9 кръга.

Началото бе равностойно за двата тима, като опасни положения липсваха. Първата добра възможност се откри пред Ботев (Пд) - в 21' след изпълнение на корнер Антоан Бароан отправи удар от чиста позиция, но Наумов се намеси решително.

Пловдивчани започнаха с настроение за голове и втората част и успяха да вкарат втори във вратата на Наумов още в 48'. В ситуацията Елвис Ману получи страхотно извеждащо подаване, но след като излезе сам срещу вратаря, реши да подаде към връхлитащия отдясно Бароан и той не сгреши на празната врата - 2:0.

Постепенно ЦСКА 1948 наложи натиск и стигна до положение в 59', но Ханкич спаси убедително. Малко след това и домакините създадоха нов шанс, като Бароан опита да оформи хеттрик, но Наумов беше на висота. Последваха две ситуации, в които и двамата вратари се представиха добре. В 69' Джеймс Ето'о стреля от дистанция, но Наумов отрази удара, а после се справи с изстрел и на Брахими.