Берое си свърши работата срещу десетима от Спартак Варна

Снимка: Ani Georgieva / LAP.bg

1168 0

Берое успя да се справи със Спартак Варна в мач от 10-ия кръг на родната Първа лига. Момчетата на Петър Хубчев се наложиха с 3:1 у дома в Стара Загора, като играха 88 минути с човек повече на терена.

След само 120 минути варненци останаха с човек по-малко. Стив Траоре, който се откъсваше един на един срещу вратаря на гостите, бе фаулиран от Проспер Менди. Реферът Станислав Тодоров не се поколеба и веднага показа червен картон на Менди.

Изненадващо обаче гостите откриха резултата в 19'. Здравко Димитров получи хубаво подаване и остана очи в очи със стража на домакините и се разписа. В 38' пък резултата бе изравнен. За заралии се разписа Абубакар Тунгара. 3 минути преди почивката зрителите на мача станаха свидетели на пълен обрат. Рука намери Калоян Кръстев с добро центриране, а той се разписа за 2:1.

Втората част Берое продължи да търси гола и стигна до трети такъв. Серкан Юсеин се оказа най-съобразителен и успя да вкара за 3:1 в 62', с което оформи и крайния резултат в Стара Загора.

След седмица Берое пътува за София за гостуване на Славия, а Спартак Варна приема Ботев Пловдив.