И набор 99 на Левски страда за купата, Литекс ги елиминира

3934 0

Набор 99 на Академия Литекс се класира за 1/4-финалите за Купата на БФС, след като отстрани с дузпи Левски Сф с общ резултат 4:3.

"Оранжевите" таланти бяха по-добри и активни на терена, но изпуснаха да решат нещата в своя полза още в редовното време. През първото полувреме два пропуска направи нападателят Иван Митрев. В последните минути на двубоя негов удар бе изчистен от голлинията, а бранителят Николай Георгиев нацели след корнер гредата. При последвалите дузпи момчетата на наставниците Ивайло Станев и Николай Димитров показаха по-здрава психика и точен мерник и заслужено триумфираха. От бялата точка се разписаха Станислав Жеков, Венцислав Славов, Николай Иванов и Николай Георгиев, а стражът Петър Петров стана герой с два спасени удара на "сините".

Юношеската формация на Литекс, съставена от играчи набор 97/98, пък елиминира Локомотив Сф с 3:1 и също продължава напред. В Ловеч оранжевите таланти, водени от наставника Евгени Колев, надделяха с 3:1 над "железничарите" след попадения на Динко Митрев, Тонислав Йорданов и Александър Георгиев.