Пирин (ГД) едва не шокира Литекс в Ловеч

10934 0

Литекс постигна трудна победа над втородивизионния Пирин (Гоце Делчев) в първия осминафинален мач между двата тима за Купата на България, игран в Ловеч. Резултатът до 82-ата минута бе равен, но възпитаниците на Красимир Балъков се мобилизираха в заключителните минути и успяха да завоюват победата.

Литекс поведе в резултата в 35-ата минута, когато Армандо Ваюши центрира от пряк свободен удар, а Васил Божиков с глава разстреля Костадин Янев и го остави безпомощен. Неврокопчани обаче показаха зъби и в 57-ата минута върнаха интригата в двубоя. Капитанът Румен Лапантов направи силен рейд отдясно и центрира прострелно, а пред вратарското поле Христо Кирев засече в мрежата - 1:1.

В 82-ата минута обаче Данило Асприля върна преднината на "оранжевите". При разбъркване в наказателното поле колумбиецът се разписа с изстрел от близка дистанция. Три минути по-късно бе отсъдена дузпа за Литекс, която Армандо Ваюши вкара за крайното 3:1 за тима от Ловеч.