Два ранни гола на Пирин бяха достатъчни за оставане в елита, Спартак се сбогува със загуба (ВИДЕО)

Два ранни гола на Пирин бяха достатъчни за оставане в елита, Спартак се сбогува със загуба  (ВИДЕО)
Снимка: Velizar Eremiev / LAP.bg

2528 0

Пирин остава в Първа лига, след като победи Спартак Варна с 2:0 в двубой от последния кръг на Първа лига. "Орлетата" събраха 34 точки и излязоха на 11-о място в крайното класиране, докато варненци завършиха на последната позиция с 25 точки. Даниил Кондраков вкара за "орлетата" още в 6', а Вячеслав Велев вкара втори гол за Пирин в 15'.

Първо полувреме

Срещата започна мечтано за Пирин, който след по-малко от 20 минути игра поведе в резултата. Още в 6' резултатът бе открит. Даниил Кондраков вкара за "орлетата", но Мартин Смоленски свърши по-голямата работа, като се измъкна между трима и подаде към украинеца. А той с пета порази мрежата на Фигейредо.

В 15' Вячеслав Велев вкара втори гол за Пирин. Той засече с глава  центрираната от корнер топка от Венцислав Бенгюзов и я прати в мрежата на "соколите".

Спартак имаше отличен шанс в 33', когато Румен Руменов върна топката към Евандро, който стреля от около 20-ина метра, но топката мина над вратата на Ковальов. Пирин можеше да вкара трети гол 4 минути преди края на полувремето. Иван Тасев бе изведен на дясното крило и след това напредна в наказателното поле. Нанесе удар по диагонала, но Фигейредо направи страхотно спасяване.

Второ полувреме

Две минути след началото на втората част варненци имаха страхотен шасн. Евадро центрира с външен фалц към границата на вратарското поле, където Бен Карамоко стреля. Андрей Йорданов обаче изчисти точно пред голлинията.

През втората част варненци опитаха да натиснат съперника си и да върнат поне едно попадение, но без успех. В 72' Цветков овладя една топка в наказателното поле и пусна пас по земя към Жоао Марио. Той обаче не успя да стреля и пропиля шанса.

В 83 Димитър Тонев изведе с пас Кондраков сам срещу вратаря. Той успя да преодолее Фигейредо, но топката мина покрай вратата.

Стартови състави

Пирин: 12. Максим Ковальов, 38. Александър Дюлгеров (К), 11. Андрей Йорданов, 73. Венцислав Бенгюзов, 7. Владимир Медвед, 19. Вячеслав Велев, 23. Димитър Тонев, 14. Даниил Кондраков, 8. Дмитро Семенив, 18. Мартин Смоленски, 72. Раян Сенхаджи

Спартак: 31. Кристиано Фигейредо, 11. Виктор Митев (К), 66. Александър Цветков, 3. Бен Карамоко, 17. Александър Беолусов, 82. Иван Йорданов, 22. Роберто Хименес, 12. Евандро Коста, 7. Лерой Микелс, 27. Денис Баланюк, 10. Румен Руменов

Преди мача

Възпитаниците на Христо Янев още се намират над зоната на изпадащите и са на две точки от позицията, изпращаща на бараж за оцеляването в лигата. Там се намира Хебър, който с 29 пункта, докато Спартак е на предпоследното 15-о място с 25 точки.

Съперниците днес записаха някои успехи през последните седмици, които им вдъхнаха кураж, но момчетата на Херо така и не успяха да се преборят за оставането си в Първа лига.

Така Пирин се наложи над Ботев Враца, Хебър и Септември, докато поражение от столичани и реми с Берое белязаха последните пет двубоя на "орлите". "Соколите" пък също победиха Септември и пазарджиклии, свършиха наравно с Берое и Ботев Враца, а поражението беше от Черно море преди плейофите.