Два перфектни свободни удара донесоха обрат и 1/4-финал за Купата на ЦСКА 1948

Снимка: Yulian Todorov / LAP.bg

1077 0

ЦСКА 1948 спечели с обрат осминафиналния мач за Купата на България срещу Берое. "Червените" надвиха с 2:1 след 2 попадения, дошли от пряк свободен удар.

Старозагорци поведоха в 53' чрез Сантиаго Годой, а 7 минути по-късно столичани изравниха след изпълнение на пряк свободен удар от Педриньо. Крайното 2:1 оформи Ивайло Чочев, също от свободен удар, в 87-ата минута. Така ЦСКА 1948 чака съперника си в 1/4-финалите.

Първото полувреме премина под знака на надлъгването, като липсваха не само голове, но и съществени голови положения. Най-чистото такова дойде в 43-ата минута и бе записано на сметката на домакините.

В 18' гостите от Стара Загора имаха претенции за дузпа заради игра с ръка, но Георги Кабаков не видя основание да свири такава. Единадесет минути по-късно Берое стигна до добра възможност, но ударът на Енцо Ойос мина много близо до гредата.

В 38' центриране на Педриньо отляво принуди Ачинели да се намесва, а 5 минути по-късно дойде най-чистото положение в мача дотук за ЦСКА 1948. След добра атака Ивайло Чочев стреля, но не достатъчно силно и вратарят улови без затруднения.

Второто полувреме предложи повече атракция и 2 попадения в рамките на 7 минути. Първо, в 53' гостите поведоха, сякаш от нищото. Сантиаго Годой бе оставен непокрит в наказателното поле, получи отляво и стреля, а Даниел Наумов не се намеси по най-добрия начин и трябваше да вади топката от мрежата си - 0:1.

В 60' ЦСКА 1948 изравни след страхотно изпълнен пряк свободен удар от страна на Педриньо. Ачинели покри ъгъла, но изпълнението бе майсторско и не му позволи да отрази.

Най-чистата ситуация за домакините след почивката дойде в 82', когато от неудобна позиция Педриньо стреля с глава, но стражът на Берое реагира с добра намеса. Пет минути по-късно ЦСКА 1948 стигна до пълен обрат, а попадението отново падна след добре изпълнен свободен удар.

Този път негов автор бе Ивайло Чочев, който насочи към горния ляв ъгъл, вратарят докосна топката, но не успя да я отрази.