Дунав се сбогува с елита, Първа лига има нов член

Снимка: Beroe.bg

1810 0

Първа професионална лига официално има нов член от следващия футболен сезон. Това е отборът на Монтана, който победи Дунав Русе с 4:1. По този начин русенци, които имат сериозни финансови проблеми, изпадат във Втора лига.

Още през първото полувреме Монтана отбеляза два гола, като още в началото започна по-добре двубоя и имаха няколко опасни ситуации. В 28' Тони Тасев центрира отдясно, а Владимир Айтов стреля с глава и даде преднина на своя тим. Четири минути по-късно Дунав имаше отличен шанс да изравни, но Григор Долапчиев пропиля отличен извеждащ пас, стреляйки покрай вратата.Две минути преди края на полувремето Монтана стигна и до второ попадение. Тони Тасев бе изведен много добре от Цветков, преодоля Макенджиев и вкара на празна врата.

И през второто полувреме ситуацията не бе по-различна - с два нови гола във вратата на Дунав.  В 69' Николай Минков с мощен ударот границата на наказателното поле направи резултата 3:0. В 82' Валери Христов центрира отдясно, където Атанас Илиев с глава вкара четвърти гол във вратата на Макенджиев. Четири минути преди края на редовното време Дунав все пак отбеляза гол. Юлиан Ненов центрира от корнер и Фернандо Кавалканте вкара с изстрел от въздуха.