Дунав с успешен старт на пролетния дял на Първа лига

Снимка: БГНЕС

978 0

Отборът на Дунав спечели последния мач от 21-я кръг на Първа лига. В първия си официален мач за 2018 година тимът от Русе се наложи с 2:1 у дома над новака Витоша.

Васил Шопов се превърна в герой за "драконите", след като вкара и двете попадения във вратата на софийския тим. В 30' той центрира от свободен удар в наказателното поле на Витоша, но топката прескочи всички и влетя в мрежата на Михаил Иванов.

Секунди преди края на първата част гостите стигнаха до изравнително попадение. Петко Цанков центрира в наказателното поле, а Ивайло Лазаров бе най-съобразителен след разбъркване и със силен шут направи 1:1.

През втората част домакините продължиха със силната си игра и в 61' Шопов вкара нови гол. Отново от свободен удар, но този път звездата на русенци стреля директно във вратата, като вина за попадението има и стражът на гостите, който не се бе пласирал по най-добрия начин.