Добре дошла отново, Първа лига! Футболът в България се подновява с Ботев Пловдив - Локомотив София

Снимка: Botevplovdiv.bg, Lap.bg / колаж: SportLive

2457 0

Денят настъпи - след 70-дневна зимна пауза българската Първа лига се завръща в днешния 10 февруари. Програмата на 19-ия кръг в петък предлага само една среща, която ще рестартира шампионата - Ботев Пловдив е домакин на Локомотив София (17:30 часа)!

*"Канарчетата" са на 10-то място във временното класиране с актив от 19 точки и голова разлика 26:25. "Железничарите" заемат 8-ма позиция със сбор от 26 пункта (23:20).

Днес Бруно Балтазар ще дебютира официално като старши треньор на Ботев. Под негово ръководство "жълто-черните" изиграха 5 контроли, в които записаха 2 победи, 2 равенства и 1 загуба - 8:0 срещу Гигант Съединение, 4:4 срещу Рига, 2:1 срещу Урал, 0:1 срещу Спартак Москва и 0:0 срещу Ботев Враца.

Момчетата на Станислав Генчев също проведоха пет приятелски мача през последните седмици, в които регистрираха 2 победи, 1 равенство и 2 загуби - 0:2 срещу Шинник Ярославъл, 0:2 срещу Войводина, 1:1 срещу Кайзар, 1:0 срещу Металист Харков и 3:2 срещу Спортист Своге.

*Локомотив София спечели първия сблъсък с Ботев Пловдив през сезон 2022/23 - на 31 юли (4 кръг) столичани победиха с 2:0 в квартал "Надежда" с голове на Димитър Митков и Илия Димитров през второто полувреме. Важно е да се отбележи, че тогава гостите бяха останали с човек по-малко на терена още в 28-ата минута, тъй като Джеймс Ето'о си бе изкарал два жълти картона.