ЦСКА 1948 си вкара дузпата, Пирин изпусна своята и ще трепери на дъното в Първа лига

Снимка: LAP.bg

1264 0

ЦСКА 1948 победи с минималното 1:0 Пирин (Благоевград) в много важен сблъсък при по-ниско класираните към момента тимове в Първа лига. Голямата разлика в двубоя дойде от факта, че столичани реализираха получената си дузпа чрез Ивайло Чочев, а "орлетата" изпуснаха своя шанс чрез 11-метровия наказателен удар.

С успеха ЦСКА 1948 остава на 10-а позиция, но вече е с 18 точки от 17 мача. Пирин също запазва предпоследното си място и остава с 6 пункта по-малко от днешния си опонент.

Резултатът бе открит в добавеното време към първата част, когато Чочев реализира дузпа, отсъдена заради нарушение на Николай Бодуров срещу Ангел Бастунов. Съдията Георги Гинчев не го отсъди първоначално, но получи указания от ВАР да прегледа ситуацията и така промени решението си.

Преди това, в 38-ата минута, всъщност Пирин бе отбелязал чрез Мохамед Брахими, който размени двойно подаване с Юлиан Попев и технично отблизо се разписа. Оказа се обаче, че още при подаването към Попев, той е бил в засада и така голът бе отменен.

В 68-ата минута Бастунов, който бе спечелил дузпата за своя тим, направи такава от своя страна. Той фаулира Станислав Манолев и именно опитният играч се нае с изпълнението, но пропуска дузпата.

Така софиянци си отмъстиха на Пирин за тежкото поражение с 1:4, което допуснаха в Благоевград малко по-рано през сезона. Онази загуба бе и единствена за ЦСКА 1948 от този опонент в скромното им съперничество. Другите им 3 срещи са от Втора лига и всички са спечелени от столичани.

За ЦСКА 1948 предстои гостуване на Черно море след няколко дни (понеделник - 06.12), а след това и домакинство срещу Славия (11.12). Пирин пък го очакват двата възможно най-тежки сблъсъка в Първа лига - първо срещу ЦСКА (05.12), а след това и срещу Лудогорец (13.12).