ЦСКА 1948 избухна и покоси Етър

Снимка: cska1948.bg

1134 0

Отборът на ЦСКА 1948 постигна най-голямата си победа от началото на сезона, след като разби Етър с 5:1 у дома в мач от седмия кръг на Първа лига. След тежката загуба с 0:3 от Левски преди седмица ръководството на "червените" направиха треньорски промени, а на Националния стадион възпитаниците на Красимир Балъков изглеждаха вдъхновени срещу опашкаря Етър.

Ветеранът Мартин Камбуров откри резултата още в петата минута със своя 239-и гол в елита на България. В 20-ата минута Денислав Александров удвои преднината на домакините, а малко преди почивката Георги Русев покачи на 3:0. Милчо Ангелов върна надеждите на "болярите" в 45-ата минута, но през втората част ЦСКА стигна до нови два гола, дело на Георги Русев и Галин Иванов.

По този начин "червените" стигнаха до втори успех от началото на първенството и се изкачиха до 9-ото място в класирането с 9 точки. Етър остава на дъното без нито една спечелена точка.