Черно море се разправи с Берое, за да оглави Първа лига (ВИДЕО)

Снимка: Lap.bg

2564 0

Черно море постигна седмата си победа от началото на сезона, след като се справи с Берое в деветия кръг на Първа лига. "Моряците" реализираха по гол през двете полувремена за крайното 2:0. Те бяха дело на Илиев в 43' от дузпа, а Пашеко вкара втория гол минута след началото на втората част.

Всъщност това бе най-малкото, с които се разминаха възпитаниците на Араголаса, след като домакините изиграха нов силен двубой. Те пропуснаха сериозни възможности дори в добавеното време, като инициативата през голяма част от срещата бе в тяхна полза.

По този начин тимът от Варна се изкачи поне временно на върха със своите 23 точки - с пункт и изигран двубой повече от втория Локомотив Пловдив. За заралии това бе четвърта загуба, от които трета поредна в рамките на девет изиграни срещи. Те разполагат с 13 точки за четвъртото място.

Черно море ще опита да затвърди силното си представяне като гост на ЦСКА 1948 в следващия кръг, а Берое ще излиза от серията загуби с домакинството на Ботев Враца.

Следете всичко най-интересно от Първа лига със SportLive.bg!