Черно море победи Царско село с 1:0 и затвори "вратата" към Европа за Левски

Снимка: Lap.bg

2143 0

Черно море взе изключително важни три точки при гостуването си на Царско село и с победа от 1:0 се бетонира на 7-та позиция в Първа лига, обезсмисляйки усилията на Левски да ги измести от мястото, което дава право на участие в баража за Лигата на конференциите.

Единственото попадение в срещата падна в 71-ата минута на мача, а негов автор бе Пабло Гарсия след асистенция на Виктор Попов. Шест минути по-късно пък домакините от Царско село останаха с човек по-малко, след като Делян Георгиев бе изгонен с втори жълт картон.

Така "моряците" събраха актив от 45 точки и тимът на Илиян Илиев е недостижим на седмото място, въпреки че в последния кръг за сезона приема Левски на стадион "Тича". "Сините" имат 37 пункта преди срещата им срещу Ботев Пловдив, която започва днес в 20:00 часа, но дори да я спечелят и след това да победят Черно море във Варна, те могат да съберат максимум 43 точки!