Черно море наниза пет гола на Ботев Враца, капитанът бе откаран с линейка

Снимка: Ivaylo Borisov / LAP.bg

1894 0

Черно море се разправи по безцеремонен начин със закъсалия го Ботев Враца и го разби с 5:0 в предпоследен мач от 25-ия кръг в Първа лига.

Варненци нанизаха четири гола през първата част на „Тича“, а Васил Панайотов реализира страхотен гол в 14-ата минута. Малко преди това пък гол на Матиас Курьор бе отменен поради игра с ръка в хода на нападението.

В 21-ата обаче голът на Курьор нямаше как да бъде отменен, а пет по-късно Евгений Сердюк покачи до 3:0.

Пабло Алварес закова четвъртия гол за „моряците“ в 36-ата, което тотално разсипа и без това трагичната игра, предложена от врачани при визитата.

През втората част се видя пети гол за домакините, а точен бе украинският нападател Сердюк, но в самия край на мача капитанът на „моряците“ Васил Панайотов получи тежка контузия на ръката и бе извезен от терена с линейка.

Така Черно море задмина Ботев Пловдив и е трети в класирането ни с 45 точки, докато „моряците“ са с 43. Ботев Враца остава предпоследен с 19 точки, но по-лошото е показаното от тима от северозапада в игрово отношение.