Черно море е на върха след обрат чрез капитана Димов, Пирин пак страда в края (ВИДЕО)

Снимка: ПФК Черно море / PFC Cherno more

1119 0

Черно море се изкачи на върха във временното класиране на Първа лига. Капитанът Даниел Димов изведе "моряците" до трите точки срещу Пирин с гола си в 83-ата минута за крайното 2:1.

През първата част двата тима си размениха по гол, а "орлетата" претърпяха за втори пореден двубой обрат в самия край. Те поведоха чрез Комано в 9-ата минута, но още до почивката домакините изравниха с гол на Алварес в 18'.

След попадението с глава на Даниел Димов - "моряците" се върнаха към победите след загуба и две ремита при последните си три срещи. Те остават и непобедени на "Тича" след двубоя си от 15-ия кръг на Първа лига.

Черно море вече е в серия от три поредни победи над Пирин, а "орлетата" не са печелили трите точки срещу съперника си от зимата на 2017 г. В момента те са 13-и с 11 точки, а възпитаниците на Илиев оглавяват класирането с 32-а пункта.

Следете актуалното класиране в Първа лига със SportLive.bg!