България каза "Чао" на Евро 2016 след унизително 1:1 с Малта

Снимка: Иван Йочев

3376 0

Националният отбор на България вече има минимални шансове да се класира на Евро 2016, след като изненадващо завърши 1:1 срещу Малта.

Срещата се игра при обидно малко публика, като нямаше повече от 800 зрители на Националния стадион "Васил Левски".

ГАЛЕРИЯ ОТ МАЧА ВИЖТЕ ТУК.

Футболистите на Любослав Пенев започнаха много активно мача и още във втората минута можеха да поведат в резултата. След изпълнение на корнер топката попадна в Ивелин Попов, който от изгодна позиция стреля, но не успя да уцели вратата. Малко по-късно България успя да отбележи попадение. Попов центрира, топката попадна на главата на Михаил Александров, който веднага я подаде на Андрей Гълъбинов и нападателят вкара за 1:0. През първия четвърт час българите играят с голямо настроение и постоянно атакуват вратата на гостите. Тимът на Пенев можеше да вкара още един гол, след като Александров проби по десния фланг и подаде на Попов, който обаче отново не успя да уцели вратата.

В 26-ата минута Андрей Гълъбинов получи добра топка в наказателното поле и стреля, но уцели гредата. Веднага след почивката Малта изравни резултата. Веселин Минев фаулира Фаруджа и съдията отсъди дузпа, а Клейтън Фейла изпълни перфектно 11-метровия наказателен удар за 1:1. Българите веднага реагираха и Михаил Александров пропусна страхотно положение, след като от два метра от голлинията уцели крака на вратаря. Малко по-късно Ивелин Попов удари гредата след изстрел с глава.

В 75-ата минута Зак Мускат извърши нарушение срещу Илиян Мицански и съдията отсъди дузпа. Ивелин Попов обаче изпълни доста неточно удара от бялата точка и прати топката в аут.

Така България остана на четвърто място във временното класиране с актив от 4 точки, докато третия - Норвегия, е с 9 т.