Ботев Враца с първа победа за сезон 2019/2020

Снимка: Оф. страница на Ботев (Вр) във Фейсбук

1136 0

Ботев Враца записа първа победа през новия сезон. В последна среща от 2-ри кръг на efbet Лига врачани надиграха Витоша Бистрица с 2:0 като гост. Попаденията за успеха реализираха Даниел Генов (17) и Илия Миланов (54).

Момчетата на Сашо Ангелов показаха по-добра игра и диктуваха събитията на терена в по-голямата част от мача. Те откриха резултата след малко повече от четвърт час игра, когато Генов завърши прецизно многоходова акция на своя отбор. В началото на втората част Илия Миланов се извиси при центриране на Симеон Мечев и подпечата успеха за Ботев след гол с глава. До края Витоша стигна само до удар в гредата на Мартин Станкев.

По този начин Ботев Враца печели първите си 3 точки в новия шампионат и регистрира четвъртата си победа над този съперник в елита. През миналия сезон врачани спечелиха три двубоя срещи „бистришките тигри”, а една среща завърши наравно. Витоша е без точка от първите два кръга и заедно с Дунав Русе се намира в дъното на класирането.