Ботев Враца разби Етър у дома

Снимка: Оф. сайт на Лудогорец

1068 0

Ботев Враца увеличи кризата в Етър след разгромен успех у дома с 5:1 в последен двубой от 11-ия кръг на Първа лига.

Домакините поведоха още в 4-та минута след точната интервенция на Петър Атанасов. В края на първата част дойде и ключовият момент в срещата. Първо, Юлиан Ненов покачи на 2:0, а в добавеното време Милчо Ангелов пропусна дузпа за „болярите“. Веднага след началото на второто полувреме Ненов отбеляза втория си гол в мача, за да оформи класиката.

Димитър Буров скоро след това вкара четвърто попадение във вратата на Христо Иванов, а Педро Лагоа с пета реализира за 5:0. Свилен Щерев отбеляза почетния гол за възпитаниците на Петко Петков. В края Венцислав Керчев от домакините бе изгонен с директен червен картон. Така, Ботев Враца се изкачи до седмото място в класирането с актив от 15 точки, докато Етър остава на дъното с едва два пункта.

В следващия кръг Ботев Враца почива, тъй като срещата им със Славия бе отложена заради многото положителни проби в тима на „белите“, докато Етър ще търси дебютен успех през сезона в къщи с Арда.