Бивш левскар спря негативната серия на Арда Кърджали и остави Любослав Пенев без победа начело на Хебър Пазарджик

Снимка: fcarda.bg

1867 0

Арда Кърджали победи с 1:0 като гост Хебър Пазарджик в среща от 27-ия кръг на родната Първа лига. С този успех селекцията на Александър Тунчев сложи край на серията си от 4 срещи без спечелени 3 точки и остави Любослав Пенев да чака първата си победа начело на пазарджиклии.

В герой на гостите се превърна бившият футболист на Левски и Чикаго Файър Станислав Иванов. Той заби скъпоценното попадение в края на първото полувреме.

Двата тима изнесоха динамичен двубой на стадион „Георги Бенковски“. Гредите спасиха по веднъж и домакините, и гостите.

Кърджалии започнаха по-добре мача. Още във 2-ата минута Дебърлиев трябваше да отразява шут на Станислав Иванов. Хебър отговори със слаб удар на Октай Хамдиев.

Действията продължиха да се развиват динамично. В 45-ата минута Тангара нахлу в пеналта и пусна към Станислав Иванов, който без забавяне прати топката в мрежата на Дебърлиев – 0:1.

След антракта домакините се активизираха. В 54-ата минута Георги Търтов се възползва от грешка на съперник и излезе сам срещу вратаря на Арда Анатолий Господинов, но не уцели опразнената мрежа.

Само 120 секунди по-късно Радослав Цонев би от над 20 метра, но тресна лявата странична греда на вратата на Хебър.

Четвърт час по-късно домакините изпълниха фал, Търтов чукна кълбото към Стоян Стоичков. Последният стреля и след няколко рикошета, топката тресна десния дирек на вратата на Арда.

До края пазарджиклии не успяха да се докопат поне до равенството, въпреки усилията, които положиха. В самия край на добавеното време пък Тунгара излезе сам срещу Дебърлиев, но не съумя да направи победата на своите по-изразителна.

Така с прибавените 3 точки Арда е с актив от 39 на 8-ото място.  Хебър остава предпоследен със скромните 17 пункта.