Арда се върна към победите в Първа лига след успех над Пирин в Благоевград (ВИДЕО)

Снимка: fcarda.bg

945 0

Арда (Кърджали) успя да победи с 2:0 като гост отбора на Пирин (Благоевград) в мач от осмия кръг на родната Първа лига. Момчетата на Александър Тунчев се добраха до успеха след попадения на Тонислав Йорданов и Преслав Боруков.

Резултатът в Благоевград бе открит в 41-ата минута. Тонислав Йорданов пропусна от дузпа, но при добавката той бе точен, след като Ковальов спаси, а топката се върна към нападателя на кърджалийци. 11-метровият наказателен удар пък бе отсъден след игра с ръка на Александър Дюлгеров.

Само 2 минути преди края на редовното време Арда подпечата успеха си в Благоевград. Предлав Боруков проби умело през отбраната на домакините и с прецизен удар сложи точка на спора, оформяйки крайното 2:0.

С победата Арда вече е осми във временното класиране с 10 точки. На 16 септември отборът ще мери сили с Ботев Враца. Иво Тренчев пък дебютира със загуба начело на Пирин. "Орлетата" са на дъното на таблицата с 1 точка, а в следващия си мач ще гостуват на амбициозния Хебър.