Арда пропиля 2 гола аванс срещу ЦСКА 1948, но все пак победи и остави софийския тим в дъното

Снимка: Emona Tsoncheva / LAP.bg

1623 0

Арда победи драматично с 3:2 като гост ЦСКА 1948 в мач от родната Първа лига. Кърджалийци бяха напред с 2:0 на полувремето срещу водения от бившия им треньор Николай Киров тим, но допуснаха да бъдат изравнение през втората част. Все пак стигнаха до още един гол и в крайна сметка отмъкнаха 3-те точки.

По този начин те се качиха до 8-ата позиция с 14 точки от 11 мача, докато ЦСКА 1948 остава на незавидното 12-о място с 11 пункта от 13 изиграни двубоя. Това е 3-та загуба в последните 4 мача за софийския клуб, който преди това бе в подем след идването на новия наставник.

Гостите в днешния двубой поведоха в 33-ата минута, когато Спас Делев центрира към свой съотборник, но Лазар Марин игра с топката и си вкара автогол. Само 5 минути по-късно техният аванс бе удвоен, след като отново Делев центрира, този път от корнер, а там новоповиканият национал Алекс Петков уцели топката с глава и вкара.

Само 12 минути след началото на втората част обаче домакините намалиха изоставането си чрез Ивайло Чочев, който вкара по земя при неточност в противниковата отбрана. По-малко от четвърт час преди края на срещата Симеон Петров уцели с глава центриране от ъглов удар и изравни.

Един от лидерите на Арда обаче не бе казал последната си дума. В 86-ата минуат Спас Делев вкара много красив гол от границата на наказателното поле. Първоначално попадението бе отменено поради засада, но след намесата на ВАР Георги Кабаков промени решението и зачете гола.