Абсолютен хаос и екшън за Купата: Септември и Ботев Враца вкараха 10 гола и излъчиха победител след дузпи

Снимка: Yulian Todorov / LAP.bg

1200 0

Купата на България предложи изключителен сблъсък от своята програма за 1/16-финалите. Ботев Враца надделя над Септември в истински екшън в столицата. Двата тима направиха 5:5 след продължения, след което отборът от Първа лига взе победата, благодарение на изпълнение на дузпи.

Развой на срещата

Двубоят започна с попадение още в деветата минута, когато Браян Переа откри след центриране от ъглов удар на Красимир Тодоров. В 34-ата домакините изравниха с гол на бившия левскар Димитър Костадинов, който бе точен от границата на наказателното поле. Врачани обаче си върнаха преднината с гол точно преди почивката на Жан Да Силва.

В 82-ата минута врачани изглеждаше сякаш си подпечатаха билета за следващия кръг, тъй като Луис Соарес вкара от близка дистанция след неразбирателство в отбраната на домакините. Това обаче далеч не бе всичко. Димитър Костадинов се разписа на два пъти (в 89' и 90'), оформяйки своя хеттрик и вкарвайки срещата в продължения.

Продължения

Продълженията също бяха много драматични. Митко Панов стреля с глава в 92-ата минута, като първоначално ударът му бе спасен, но при добавката той разпечата противниковата врата. 3 минути по-късно пък Септември отново изравни чрез Александър Петров. Здравко Димитров вкара прекрасен гол в 102', за да може домакините да поведат за пръв път в резултата днес.

В 107-ата минута домакините останаха с човек по-малко тъй като защитникът Мартин Ачков получи втори жълт картон. В 117-ата минута Мартин Кавдански все пак успя да изравни резултата с глава и да докара двубоя до дузпи.

• 8:9 Спас Георгиев

С драматичната победа Ботев Враца си осигурява място на 1/8-финалите на турнира. След само пет дни (6 ноември) врачани имат сериозен тест в Първа лига, тъй като приемат Локомотив София у дома в Северозапада.