С късен гол Ботев Враца отне победата на Черно море

Снимка: Оф. страница на Ботев (Вр) във Фейсбук

1348 0

Ботев (Враца) и Черно море завършиха 1:1 в първия двубой от 5-ти кръг на efbet Лига. "Моряците" може да съжаляват повече за това равенство, тъй като до 88' водеха в резултата, но тогава Георги Вълчев успя да изравни. В края на първата част пък Исмаил Иса откри резултата.

С равенството "моряците" събраха 9 точки и изостават на точка от лидерите Левски и Лудогорец, които са с по 10, но имат и мач по-малко. От началото на сезона варненци нямат загуба, а пък Ботев Враца все още няма победа у дома.

През първата част липсваха опасни положения, но отборът на Илиан Илиев атакуваше повече и в 46' успяха да открият резултата. Исмаил Иса се пребори за топката, след което се справи с домакинската защита и вратаря, и на опразнената врата се разписа. През второто полувреме врачани натиснаха своя съперник и макар с късен гол стигнаха до точка от двубоя. Резервата Будинов отклони центриране от фаул и Вълчев с глава отблизо направи безпомощен Дюлгеров.